Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY

+5
delroy
Alkolick
CallMeInsane
kadiryavuz3
irfan_ili
9 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
irfan_ili

irfan_ili

Puanlar : 39

2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY Empty
MesajKonu: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPtsi Haz. 28, 2010 11:43 pm

benım 3 aylık bır yavrum var ve dunyalar tatlısı tek kulagının yarısı sıyah okadar tatlı gorunuyoki.ama gel gorelım devlet benım elımden alacakmıs yavrumu sebebı yasak ırkmıs 1 tane duymadım bugune kadar sokaklarda ınsan parcalıyan dogo ayrıca sız kopegı nasıl yetıstırırsenız o sekılde olur.Tek kelımeyle bu orumcek beyınlılere yazıklar olsun dıyorum,ben kedı gıbı uysal dogo mu sokaklarda gezdıremıcekmıyım devamlı bır alanda kapalımı kalcak bu hayvan kı su songunlerdekı olaylardan once ben kopegımı bauhaus a bıle sokup dolastırmıs ınsanım sımdı sokaga cıkmaktan korkmammı gerekıyo?Turkıye ne zaman dogruların yapılmaya baslandıgı bır ulke olacak?kopek yasaklarının en yaygın oldugu ıngıltere bıle artık bu yasaktan vazgecmıs durumda yasayı duzenlıyo benım ulkem bu köhne zihniyeti bize kabullendirmeye calısıyo.acıkcası ne yapıcagımı bılmıyorum beklıyıp gorcez veya bılen varsa lutfen yardım etsın,sahıp cıkalım bırbırımıze!devlet tamamen kestırıp atmak yerıne keske bır merci olustursa bu tur hayvanlara sahıp olanlar gıdıp kopeklerını gosterse bellı tesetlerden gecırılıp bır belge verılse ve bızım gıbı ınsanlar tetırgınlık yasamasa nekadar guzel olur ama ne yazıkkı galıba bu bı hayal...son olarak cok ılgıncı bır konu solıcem HAYVAN HAKLARI DERNEGI nı aradım bugun kadınla konusmamda bır dogoya sahıp oldugumu soledım ve kadından resmen fırca yedım neden yasak olan bır ırkı alıyosunuz dedı bana ve bu yasayı bız baskı yaparak cıkarttık dedı bunun uzerıne once ben kendıme guvenıyorum ve hayvanımı nasıl egıtecegımı cok ıyı bıldıgım ıcın bu ırk ı sectım nasıl yetıstırırsenız ole olur hayvan sonrada hayvanları koruma amaclı olan bır kurumun bu sekıldekı bır yasaya zemın hazırlamasından dolayı yazıklar olsun dıyerek suratına kapadım.

son gunlerde kı yasak konusunda cıkıs yolu bılen arkadaslardan maıl beklıyorum lutfen yardım...
kadiryavuz3

Puanlar : 10

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPtsi Haz. 28, 2010 11:54 pm

ya bende dogo isdiyordum ama almadan yasak geldi ya ne yapacaz anlamadımki ya benim gene biraz sansım var bana onerecegin kopek varmı dogo gibi huyları olan
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPtsi Haz. 28, 2010 11:58 pm

kadiryavuz3 demiş ki:
ya bende dogo isdiyordum ama almadan yasak geldi ya ne yapacaz anlamadımki ya benim gene biraz sansım var bana onerecegin kopek varmı dogo gibi huyları olan

arkadasım dogo oyle bır kopekkı bır gun onunla vakıt gecır yasak falan dınlemezsın dunyada bana gore bole bır kopek yok.yanı kısacası dogo gıbı bır kopek ıstıyosan tek bır sansın var dogo almak baska bır ırk ta bunları bulacagını sanmıyorum.
kadiryavuz3

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPtsi Haz. 28, 2010 11:59 pm

ya ama eger alırsam elimden alır belediye
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 12:01 am

kadiryavuz3 demiş ki:
ya ama eger alırsam elimden alır belediye

kendı dusuncem dogo pitbull kadar goz onunde olan bır kopek degıl zaten bır cok beledıye calısanıda hıc dogo gormemıstır yanı elimizden alınma rıskı bence cok az ama yınede evet bole bır kanun malesef var Allahım öle bır olaydan korusun nedıyım.
kadiryavuz3

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 12:03 am

ya kimligine hani teirer desek aslında Xd ole olur belkide ama seninki gittimi simdi dogon
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 12:05 am

kadiryavuz3 demiş ki:
ya kimligine hani teirer desek aslında Xd ole olur belkide ama seninki gittimi simdi dogon

Hayır Allah korusun dıyorum ya buyuk konusmak gıbı olmasın ölürümde vermem kızımı kımseye.kımlıgıne baska bır ırk yazdıra bılırsın ama ısın ehlı bır veterıner tanıyabılır az bır ıhtımal olsada.burdakı en buyuk sorunun veterınerın bole bır rıske gırecegımıdır cunku bıldıgım kadarıyla onlarada buyuk cezalar verılcekmıs butur olaylarda...
kadiryavuz3

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 12:10 am

off ya simdi dogo almakdan biraz sogudum ya ole masum fln ama guclu bi kopek cinsi yoqmu ya baska
CallMeInsane

Puanlar : 23

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 3:20 am

kadiryavuz3 demiş ki:
terier Very Happy tabi tabi
Pitbull, Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro
lar yasaklandı sanırsam

ama beni bağlamaz alırım zamanı geldiginde dogumu bi allahın kulu dokunsun bakalım ne yapıyorum
Alkolick

Puanlar : 38

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 4:47 am

Merhabalar Geçen gün İnternet gazatesinde okuduğumda dogo satışını üretimi yapanların 3000 lira ceza yiyiceği yazıyordu , Sahibi olanların ise dogoyu kısırlaştırması gerektiğini Dolaştırırken bir ağızlık takılması gerektiğini okumuştum.. Bugunlerde gördüğüm kadarıyla toplatılma kararı alınmış..Çok kötü bi durum.. Kimliğine Dogoya benzeyen farklı bir isim yazdırmalısınız Bu durumda kimse bir şey diyemez zaten benziyen köpekler var ki banada dogo diye albino sattılar Şimdi onu geri verip dogo alıcağım sizin gibi kesinlikle geri vermeyi düşünmüyorum
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 7:59 am

kadiryavuz3 demiş ki:
off ya simdi dogo almakdan biraz sogudum ya ole masum fln ama guclu bi kopek cinsi yoqmu ya baska

kadır kardesım ben yaını gormemıstım bence sen bıraz daha buyudugunde bır dogo al senın karakterının tam oturması lazımkı boyle guclu bır kopege karakter verebılesın.alman kurdu ,husky,golden senın ıcın ıdeal hayvanlar olabılırler
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 8:02 am

Alkolick demiş ki:
Merhabalar Geçen gün İnternet gazatesinde okuduğumda dogo satışını üretimi yapanların 3000 lira ceza yiyiceği yazıyordu , Sahibi olanların ise dogoyu kısırlaştırması gerektiğini Dolaştırırken bir ağızlık takılması gerektiğini okumuştum.. Bugunlerde gördüğüm kadarıyla toplatılma kararı alınmış..Çok kötü bi durum.. Kimliğine Dogoya benzeyen farklı bir isim yazdırmalısınız Bu durumda kimse bir şey diyemez zaten benziyen köpekler var ki banada dogo diye albino sattılar Şimdi onu geri verip dogo alıcağım sizin gibi kesinlikle geri vermeyi düşünmüyorum

evet benımde bıldıgım buyuk ırk kopeklerde agızlık taktırarak dolastırabılırsın hatta topluı tasıma araclarına bıle bınebılırsın.bende kımlıgıne baska bır cıns yazdırcam ama ne yazdıracagımı bılmıyorum.
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 8:06 am

CallMeInsane demiş ki:
kadiryavuz3 demiş ki:
terier Very Happy tabi tabi
Pitbull, Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro
lar yasaklandı sanırsam

ama beni bağlamaz alırım zamanı geldiginde dogumu bi allahın kulu dokunsun bakalım ne yapıyorum

http://www.haberturk.com/yasam/haber/527402-pit-bull-ve-bazi-yirtici-kopekler-yasaklanacak

burdakı yazıyı mutlaka okumanızı tavsıye edıyorum dogo ıcınde bır parantez acılmıs...
delroy

delroy

Puanlar : 9

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 9:47 am

arkadaşlar nihayetinde bu yasa çıktı uygulanır uygulanmaz orası tartışılır bu yasa için bir şey yapmak lazım pitciler hayvan haklarına başvurmuşlar tepki gösteriyorlar bizimde bu şekilde yada buna benzer bir şeyler yapmamız gerekiyor illaki yolda gezdiriken toplamıyorlar bunları her hangi birinin iki satır yazısına bakar köpeğimizin alınması sizi sevmeyen yada hayvanları sevmeyen birinin iki satır şikayet yazısına bakar bu olayı daha ciddiye alalım diyorum ben saygılar
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 2:03 pm

delroy demiş ki:
arkadaşlar nihayetinde bu yasa çıktı uygulanır uygulanmaz orası tartışılır bu yasa için bir şey yapmak lazım pitciler hayvan haklarına başvurmuşlar tepki gösteriyorlar bizimde bu şekilde yada buna benzer bir şeyler yapmamız gerekiyor illaki yolda gezdiriken toplamıyorlar bunları her hangi birinin iki satır yazısına bakar köpeğimizin alınması sizi sevmeyen yada hayvanları sevmeyen birinin iki satır şikayet yazısına bakar bu olayı daha ciddiye alalım diyorum ben saygılar

sonuna kadar katılıyorum forumun onde gelenlerı bır yol gostersın her fırsatta dogo sevgısınden yetıstırılmesınde turkıyenın bır numarası gosterılen altan beyden de bır cvp beklıyoruz harekete gecıp bıseyler yapalım
kadiryavuz3

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptySalı Haz. 29, 2010 11:07 pm

ya kardes 15 yasındayım ama yani dogoyada bakmayı bilirim demissinki isde buyuynce al dogo demissin benim alacagım kopek benle bir omur gecircek ve onu kardesim gibi beslicem bu isin sonrası yoq
delroy

delroy

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 2:21 pm

kadir kardeşim diğer arkadaşın demek istediği sanırım dogo farklı bir köpektir bakımı zordur karakter olarak diğer köpekler gibi büyütemezsin çocuk gibidir ilgi ister özveri ister dogoyu zor kullanarak nasılsa alışır diyerek alıştıramazsın bir şeylere zor kullanamazsın zor kullanırsan oda karşılık verir zor kullanarak bir şeyleri öğretemzsin o alışmazsa bazen bazı şeylere ona göre sen alışmak zorunda kalırsın inatçıdır vazgeçmez gösteriş için yada ego tatmini için beslenecek bir köpek değildir pittbullar gibi ve eklemek istiyorum ben formda sürekli bir ağız dalaşı görüyorum ben yeni bir üyeyim izlenimim bu formun amacı heralde insanların bir birine yardımcı faydalı olmak olmalı diye düşünüyorum ama bu şekilde birbirimize çok faydalı olabilirmiyiz bilmiyorum herkezden çok özür diliyorum
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 3:52 pm

delroy demiş ki:
kadir kardeşim diğer arkadaşın demek istediği sanırım dogo farklı bir köpektir bakımı zordur karakter olarak diğer köpekler gibi büyütemezsin çocuk gibidir ilgi ister özveri ister dogoyu zor kullanarak nasılsa alışır diyerek alıştıramazsın bir şeylere zor kullanamazsın zor kullanırsan oda karşılık verir zor kullanarak bir şeyleri öğretemzsin o alışmazsa bazen bazı şeylere ona göre sen alışmak zorunda kalırsın inatçıdır vazgeçmez gösteriş için yada ego tatmini için beslenecek bir köpek değildir pittbullar gibi ve eklemek istiyorum ben formda sürekli bir ağız dalaşı görüyorum ben yeni bir üyeyim izlenimim bu formun amacı heralde insanların bir birine yardımcı faydalı olmak olmalı diye düşünüyorum ama bu şekilde birbirimize çok faydalı olabilirmiyiz bilmiyorum herkezden çok özür diliyorum

soylemek ıstedıklerımı dıle getırmıssın tesekkurler.

actıgım konu baska yone kaymakta bunun ıcın konuyu duzeltıp amacı tekrar etmek ıstıyorum,

son gunlerde artan yasak konusu ve bu konuya alabılecegımız onlemler nasıl olmalıdır?
CallMeInsane

Puanlar : 23

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 6:16 pm

bu yasakcı zihniyet meclisten yasakladıgında herşey hallolucak sanıyor heralde bence kopeklerin şuçlu deil köpekleri dövüştürenlerin suçlu olduğunu fark etmek için bir şeyler yapmak lzm
beratta

Puanlar : 16

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 7:04 pm

arkadaslar beni yasak engel olmaz bana da bi yardimci olursaniz pitbul veya dogo ariyorum tesekkurler
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 9:35 pm

CallMeInsane demiş ki:
bu yasakcı zihniyet meclisten yasakladıgında herşey hallolucak sanıyor heralde bence kopeklerin şuçlu deil köpekleri dövüştürenlerin suçlu olduğunu fark etmek için bir şeyler yapmak lzm

isteyen insan kucuk bır kopegı bıle vahşilestirebılır.tamamen yasakllamak acizlikten öte değildir.ben bas edemıyorum bunlarla en ıyısı toptan yasaklıyım olsun bıtsın...sacma sapan ısler yapıyolar.ist.uni.veteriner hekımlıgı ögretım uyesı tamer dodurka haberturkte yazdıgı yazıda aynen su cumlelerı kullanıyo dogo ıcın :

''YASAKLANAN DOGO ARJENTİNO EN MASUM KÖPEKLERDEN BİRİ''
Tamer Dodurka, yasaklanan ırklar arasında olan Dogo Arjentino'nun dünyanın en masum köpeklerinden biri olduğunu ileri sürerek, Türkiye'de birçok tehlikeli köpek varken, belki de sadece 10 tane olan Fila Brasilero'nun yasaklanmasının ne kadar doğru olduğunu sordu.

İnsanlar tarafından en fazla haksızlığa uğratılmış köpek ırkı olan Pit Bull'a ilişkin ''Çenesi 1 ton basarmış, laboratuvarda üretilmiş, insanlara karşı saldırganlığı genetiğinde varmış, ısırdığında çenesi kilitleniyormuş'' gibi söylentiler üretildiğini, bunların Pit Bull ırkının ününü iyice yaydığını ve insanların bu ırktan korkmasını sağladığını anlatan Dodurka, şöyle devam etti:

''Bu bazılarının da işine geldi. Etrafa korku saçmak isteyen, hatta silah gibi kullanmayı amaçlayan, kendi ezilmişliklerini bu şekilde bertaraf etmeye çalışan insanlar Pit Bull'ları alıp kendileri gibi eğittiler, dövüşlerde kullandılar ve ortalıkta kötü eğitilmiş, saldırganlaştırılmış Pit Bull'ların sayısı arttı. Hele ki üretilmesi yasaklanınca düzgün insanlar ortadan çekildi meydan kontrol dışı merdiven altı üreticilerine kaldı. Nitekim yasa çıktığından bu yana Pit Bull sayısı azalmak yerine katlanarak arttı. Aynı durumu bu yasağı taklit ettiğimiz İngiltere de yaşadı ve şimdi İngiltere ve birçok ülke bu yasağı terk etme hazırlığındalar. Hollanda öncü oldu ve terk etti. Biz ise bunu yerleştirmeye çalışıyoruz.''

lutfen devlet bu ıse bır cozum bulsun.
delroy

delroy

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPerş. Tem. 01, 2010 6:45 pm

Pitbullar toplatılıyor mu?
Çevre Bakanı Eroğlu, pitbull cinsi köpeklerin toplatılması ve sahiplerine para cezası verilmesiyle ilgili açıklamalarına açıklık getirdi.
Güncelleme:01 Temmuz 2010 18:15
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, pazartesi günü Türkiye genelindeki pitbull cinsi köpeklerin saldırgan oldukları gerekçesiyle toplatılacağını açıklamıştı.

Eroğlu, köpeklerle ilgili "Çocukları parçalıyor, insanları ısırıyorlar; hatta mafya türü insanlar bu köpekleri kullanarak insanları tehdit edebiliyorlar. Biz hayvanların, sağlıklı ortamlarda yaşamasını destekliyoruz ve hayvan haklarına saygılıyız" demişti.

İçişleri Bakanlığı ise valiliklere gönderdiği genelgeyle pittbull başta olmak üzere, kanunen üretilmesi ve sahiplendirilmesi yasak olan hayvanların toplatılması, bulunduranlara ceza kesilmesi ve bu tür hayvanların internet üzerinden satışı ve dövüştürülmelerinin engellenmesi talimatı verdi.

Talimata göre pitbull sahiplerine 3 bin 434 lira para cezası verilecekti. Ekiplerin harekete geçmesiyle birlikte Adana gibi illerde cezadan korkan pitbull sahipleri hayvanlarını sokağa atmaya başladı.

Bu gelişmeler yaşanırken, Çevre Bakanı Eroğlu'undan yeni açıklamalar geldi. Eroğlu, sözlerine açıklık getirdi. Yasağın tasmasız köpekler için geçerli olduğunu belirten Eroğlu, "Kimsenin köpeği elinden alınmayacak" dedi.

Dışarıda tasmasız dolaşan köpeklerin alınarak kısırlaştırıldığını vurgulayan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Geçenlerde bir genç, parkta pitbull köpeğinden korkup kaçarken düşüp kafasını betona çarptı ve vefat etti. Daha önce bir çocuğu parçaladı. İşin vahameti büyük. Bazı mafya ve çetelerin de çeşitli sebeplerle bu pitbull köpeklerini kullandığını biliyorsunuz. Bunları engellemek açısından 'dışarıda tasmasız dolaşmasın, kısırlaştırılsın' diye, ilgili veteriner merkezlerine gittiğinde kaydı tutulsun diye yapılan işlemdir. Yok etme diye bir şey yok."

mynet haberden alıntıdır

herkeze geçmiş olsun zaten köpeğimi vermeyi düşünmüyordum ama arkasını boş bırakmaylım izmir ve ankara hayvan severler dernekleri dış ülkelerin de desteği ile yargıya baş vuruyor hayırlı olsun
kadiryavuz3

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyPerş. Tem. 01, 2010 10:16 pm

ya abi simdi kopekleri kısırlasdırmamızmı gerekio ben tam anlamadım
egemen111

Puanlar : 6

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Tem. 02, 2010 12:52 am

benim dogo mu elimdek alıcak adam anasının karnından doğmadı sıkıyosa alsınlar diceksiniz iddaalı konusma ama canımı arkdasımı alıcaklarsa önce kalbimi alsınlar
irfan_ili

irfan_ili

MesajKonu: Geri: 2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY   2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY EmptyCuma Tem. 02, 2010 1:20 am

delroy demiş ki:
Pitbullar toplatılıyor mu?
Çevre Bakanı Eroğlu, pitbull cinsi köpeklerin toplatılması ve sahiplerine para cezası verilmesiyle ilgili açıklamalarına açıklık getirdi.
Güncelleme:01 Temmuz 2010 18:15
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, pazartesi günü Türkiye genelindeki pitbull cinsi köpeklerin saldırgan oldukları gerekçesiyle toplatılacağını açıklamıştı.

Eroğlu, köpeklerle ilgili "Çocukları parçalıyor, insanları ısırıyorlar; hatta mafya türü insanlar bu köpekleri kullanarak insanları tehdit edebiliyorlar. Biz hayvanların, sağlıklı ortamlarda yaşamasını destekliyoruz ve hayvan haklarına saygılıyız" demişti.

İçişleri Bakanlığı ise valiliklere gönderdiği genelgeyle pittbull başta olmak üzere, kanunen üretilmesi ve sahiplendirilmesi yasak olan hayvanların toplatılması, bulunduranlara ceza kesilmesi ve bu tür hayvanların internet üzerinden satışı ve dövüştürülmelerinin engellenmesi talimatı verdi.

Talimata göre pitbull sahiplerine 3 bin 434 lira para cezası verilecekti. Ekiplerin harekete geçmesiyle birlikte Adana gibi illerde cezadan korkan pitbull sahipleri hayvanlarını sokağa atmaya başladı.

Bu gelişmeler yaşanırken, Çevre Bakanı Eroğlu'undan yeni açıklamalar geldi. Eroğlu, sözlerine açıklık getirdi. Yasağın tasmasız köpekler için geçerli olduğunu belirten Eroğlu, "Kimsenin köpeği elinden alınmayacak" dedi.

Dışarıda tasmasız dolaşan köpeklerin alınarak kısırlaştırıldığını vurgulayan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Geçenlerde bir genç, parkta pitbull köpeğinden korkup kaçarken düşüp kafasını betona çarptı ve vefat etti. Daha önce bir çocuğu parçaladı. İşin vahameti büyük. Bazı mafya ve çetelerin de çeşitli sebeplerle bu pitbull köpeklerini kullandığını biliyorsunuz. Bunları engellemek açısından 'dışarıda tasmasız dolaşmasın, kısırlaştırılsın' diye, ilgili veteriner merkezlerine gittiğinde kaydı tutulsun diye yapılan işlemdir. Yok etme diye bir şey yok."

mynet haberden alıntıdır

herkeze geçmiş olsun zaten köpeğimi vermeyi düşünmüyordum ama arkasını boş bırakmaylım izmir ve ankara hayvan severler dernekleri dış ülkelerin de desteği ile yargıya baş vuruyor hayırlı olsun

boylesıne onemlı bır bılgıyı paylastıgın ıcın elıne yuregıne saglık arkadasım.en azından sımdı ıcım daha da rahat olacak

2010 TURKIYESINDE UTANC VERICI OLAY
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki