Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
Rott ile Dogo EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
Rott ile Dogo EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
Rott ile Dogo EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
Rott ile Dogo EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
Rott ile Dogo EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
Rott ile Dogo EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
Rott ile Dogo EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
Rott ile Dogo EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
Rott ile Dogo EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
Rott ile Dogo EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
Rott ile Dogo EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
Rott ile Dogo EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
Rott ile Dogo EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
Rott ile Dogo EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
Rott ile Dogo EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
Rott ile Dogo EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

Rott ile Dogo

5 posters
YazarMesaj
kutalmis

Puanlar : 4

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyPaz Tem. 11, 2010 12:57 pm

Herkese Selamlar,

Bir konuda tecrübeli arkadaşların yani dogo sahiplerinin fikrini almak istiyorum. Mastif ırkı köpekler her zaman için tartışmasız tercihimdir ve ben de bir rott ve american staf red nose sahibiyim.

İkisi de birbirinden mükemmel hayvanlar ve diğer canlılara karşı özellikle rott'um kadar mülayim ve hassas bir köpek daha görmedim. Sizden öğrenmek istediğim şu;

Rott'um tüm mülayimliğine ve de sosyalliğine rağmen benden başka kimseye kendini sevdirmez. Çok ciddi bir şekilde mesafe koyuyor başkalarına karşı ilişkilerinde. Fakat american staf öyle değil, eve gelen herkesle çok rahat oynayabiliyor.

Dogo'lar nasıllardır bu noktada, örnekte de söylediğim gibi rott'larda hiç bir şekilde yılışıklık huyu yok.

Hepinize güzel dostlarınızla birlikte mutluluklar dilerim.
baytar07

Puanlar : 33

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Geri: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 1:34 pm

Ben dogolarda böyle bişey olduğunu yani sahibinden başka kimseye sevdirmediğini daha hiç duymadım.Dogoların en önemli özelliği insanlarla iyi bir iletişim içinde olmasıdır ve ev içindede gayet uyumludurlar.Dogolar davranması gerektiği gibi davranırlar yani eğer sahibine birinin bişey yapıcağını anladılarmı o noktadan sonra tutamazsınız gerçi bu çoğu köpekte vardır ama dogolar için benim bildiğim bi söz vardı kendi ölümü pahasına sahiplerini korurlar..
kutalmis

Puanlar : 4

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Geri: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyPerş. Tem. 15, 2010 11:33 am

Anladım, benim oğlanın yanında 1 hafta kalsalar, gene de kesinlikle sevdirtmiyor kendini. Dokunduğun anda tepki gösteriyor.

Onun dışında şehrin göbeğinde yüzlerce kişinin arasında tasmasız dolaştırsam gene de kimseye dönüp bakmaz. Fakat insanlarla diyaloğu hiç sevmiyor.

Bir tane dogo almayı düşünüyorum da almadan önce tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak istedim.
glowface

glowface

Puanlar : 48

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Geri: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyPerş. Tem. 15, 2010 1:30 pm

Dogoyu yetiştirmene baglı birazda..benim dogolarımı istiklal caddesine bırakıversen hepsini kendini sevdirmedigi insan kalmaz Smile insanlarla arası çok iyi çevremdeki her dogonun
baytar07

Puanlar : 33

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Geri: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyCuma Tem. 16, 2010 4:46 pm

dogolarda öyle bi problem yok yani birsürü dogo besleyen tanıyorum hiç biriside böyle bi durumdan şikayetçi olmadı fakat yetiştirmeniz çok önemli ne verirseniz onu alırlar size bağlı herşey
Admin
Admin
Admin
Admin

Puanlar : 118

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Geri: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyÇarş. Tem. 21, 2010 12:20 am

Merhabalar, bu konuda dogoları olabildiğince agresiviteden uzak tutmak,kendi haline bırakmak,hatta mümkünse iyice sosyalleştirmek gerekiyor.Dogolar, fiziksel ve ruhsal olgunluğa eriştiğinde ne zaman,nasıl davranması gerektiğini kestirebilen hayvanlar, yalnız yukarıda belirttiğim gibi kesinlikle onları kendinize veya bahçenize bir guard olarak yetiştirmek için özel çaba sarfetmeyin,edecekseniz de muhakkak profesyonel bir eğitime gönderin,aksi takdirde küçükken çok tatlı bir melek olan bu hayvanları tabiri caizse çok güçlü bir silah olarak karşınızda görme oranınız hiç de azımsanamayacak kadar büyük.(Bunlar yıllardır edindiğim kendi tecrübelerim ve lütfen kitaplara ve kaynaklara aldanıp da kalbimizde ütopyalarımızın dogosunu yaşatıp,övmeyelim.)
https://dogoargentino.yetkin-forum.com
doqo@rjantiNo

doqo@rjantiNo

Puanlar : 58

Rott ile Dogo Empty
MesajKonu: Geri: Rott ile Dogo   Rott ile Dogo EmptyPtsi Ağus. 23, 2010 10:16 am

walla bizim bi erkeğimiz varrr beni bana bile bazen sarıyorr ki yabancı yanına bile yaklaşamiyorrr... glowface bilir:)

Rott ile Dogo
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dogo
» Dogo Argentino Domuz Testi (Kore Dogo Club)
» dogo
» DOGO