Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR

3 posters
YazarMesaj
soldiereye

soldiereye

Puanlar : 0

DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR Empty
MesajKonu: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptySalı Ara. 11, 2007 3:18 am

Arkadaşlar bir çoğumuzun kafasına su ana kadar doğru ve yanlıs kulaktan dolma bilgiler yerleşmiştir ırklar hakkında.Bu söylentiler güçlü ve yapısı dominant kopekler uzerinde yoğunlaşmıs durumdadır.Kopeklerin yanlıs ellerde yanlıs kişilerce kotu eğitilmesi bu karizmatik ve guclu hayvanların maalesef ununu kotuye goturmustur.Bundan nasibini Dogo Arjantinde almaktadır.Öncelilke kopek hakkında yeteri bilgi sahibi olmayan ve cins hakkında yeterli bilgiden yoksun bircok insan var cevremizde.Bunlara petshop lardaki satıcılarda dahil.Ben dogoyu önceleri arastırdığımda bir cok kişiye sordum ve bircok yanlıs bilgi aldımı Altan abi sayesinde öğreniyorum.Bazısı pitbull kırması dedi bazısı cok fenadır parcalar dedi bazıları hele hiç bilgisi yok kokar dedi Very Happy halbuki deri yapısından dolayı normal kopeklerdeki gibi kokusu yok.Irk bole veya sole öncelikle dogo için sorumluluk gerekir bu diğer köpekler içinde gecerlidir.Dogo Arjantinde diğer köpeklere nasip olmayan özellik ve beceriye sahip bir ırktır.Dogo, sahibi nerde ise orda olmak ister ve beslemesi zor olmayan bir ırktır.Tek önemli kısım sizin karekter yapınıza uygun mu yoksa değil mi sorusu kalıyor.Dogo sporcu bir ırktır hareketlidir fakat sahibi tembelse tembel olur aktifse zaten işine gelir Very Happy dogo avcı ama ava çıkmasada oluyor yani sadece sevgi bağı ve sahibi ile olan uyumu kalıyor.Herkesin avlanıcak hali yok ve bu zamanda hiç bir kopek amacı için kullanılmıyor.Teorik olarak sitelerde koepkler hakkında ve dogo hakkında cok sey duyarsınız iyi veya kotu ama önemli olan dogo besleyen kişilerden bilgi almanız ve sizin köpeği bir sekilde bulup gidip bakıp görmeniz cok önemli.Videosunu izlemek guzeldir heyecanlandırır sizi fakat gercekle karsılastınız zaman işler cok farklıdır.

DOGO ARJANTİN yapısal olarak guclu bir kopek zaten yaratılıs amacı av .Bu tabiki kendini tatmin etmek isteyen ezik düşünceli insanları cezbedicektir ve kopekleri kavga ettirme yoluna gidecektir.Çevremde cok goruyorum o bunu yer bu onu yer gibi vahşice sozler.Benim su an buyuk bir dogom olsa bole bir kişi yanıma gelse laf atsa gercekten yapmam bunu ve karsıdakine derimki kopekleri bırak gel biz girelim birbirimize Smile bunlar cok yanlıs davranıslar bir keresinde bole bir seye sait oldum ve orda bulunmaktan gercekten cok utandım.Benimki saçma bir meraktı ve ne oldunu gördüm.Köpekler birer arkadaştır ve eve girince aileden biri oluyorlar siz nasıl abinizin veya kardeşinizin kavga etmesini istemezseniz köğeğiniz içinde aynen böle düşünün ve tahriklere gelmeyin
vlkntkr

vlkntkr

MesajKonu: Geri: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ara. 12, 2007 6:18 am

haklısın çok doğru bir yazı dogonun sorumsuz insanlar yüzünden oluşmuş kötü bir ünü var bende bu üne inanıp acaba bakabilirmiyim diye büyük bir korkuyla almıştım zeynayıı çok kısa bi zaman sonra anlatılanların hepsinin hikaye olduğunu.. bana göre dogolar gayet sakin hayvanlar ama bazı canavarların elinde zavallı köpeklr sahiplerinin sayesinde bu kötü üne kavuşmuşlar ne yazıkki... dövüştürme konusuna gelince sokakta bi ok şuursuz gelip dövüş teklif eder o anda ben o adama dalmak istiyorum çoğu zaman ama daha güzel bi taktik var sadece zeynanın direk insanlarla dövüştüğünü söylüyorum bu onları uzaklaştırmak için yeterli oluyo Smile
vlkntkr

vlkntkr

MesajKonu: Geri: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ara. 12, 2007 6:22 am

vlkntkr demiş ki:
haklısın çok doğru bir yazı dogonun sorumsuz insanlar yüzünden oluşmuş kötü bir ünü var bende bu üne inanıp acaba bakabilirmiyim diye büyük bir korkuyla almıştım zeynayıı çok kısa bir zaman sonra anlatılanların hepsinin hikaye olduğunu anladım canavar değil tamamen oyun makinesiydi bana göre dogolar ve gayet sakin hayvanlar bence tamam biraz sertler ama o kadar kusur olacak. Bazı canavarların elinde zavallı köpeklr sahiplerinin sayesinde bu kötü üne kavuşmuşlar ne yazıkki... dövüştürme konusuna gelince sokakta bi çok şuursuz gelip dövüş teklif eder genelde zeynayla gezerken o anda bende o adama dalmak istiyorum seninde dediğin gibi ama daha güzel bi taktik var sadece zeynanın direk insanlarla dövüştüğünü diğer köpekleri takmadığını söylüyorum bu onları uzaklaştırmak için yeterli oluyo Smile
soldiereye

soldiereye

MesajKonu: Geri: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ara. 12, 2007 6:15 pm

vlkntkr demiş ki:
haklısın çok doğru bir yazı dogonun sorumsuz insanlar yüzünden oluşmuş kötü bir ünü var bende bu üne inanıp acaba bakabilirmiyim diye büyük bir korkuyla almıştım zeynayıı çok kısa bi zaman sonra anlatılanların hepsinin hikaye olduğunu.. bana göre dogolar gayet sakin hayvanlar ama bazı canavarların elinde zavallı köpeklr sahiplerinin sayesinde bu kötü üne kavuşmuşlar ne yazıkki... dövüştürme konusuna gelince sokakta bi ok şuursuz gelip dövüş teklif eder o anda ben o adama dalmak istiyorum çoğu zaman ama daha güzel bi taktik var sadece zeynanın direk insanlarla dövüştüğünü söylüyorum bu onları uzaklaştırmak için yeterli oluyo Smile

Vlkntkr seninkide guzel bir caydırma yolu walla Very Happy dogonu yeni mi aldın? resimdeki minik cok tatlı maasallah
vlkntkr

vlkntkr

MesajKonu: Geri: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ara. 12, 2007 7:05 pm

3.seneye giriyoruz nerdeyse kızımla gerçi bu ara sağlık problemim nedeniyle evden biraz uzak ama olsun en nihayetinde yine kavuşacağız resimdeki zeynanın yavrularından birii yani benim ufak torunum gerçi o şimdi 35 kg civarında erişkin bi dogo Smile
soldiereye

soldiereye

MesajKonu: Geri: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Ara. 12, 2007 7:20 pm

vlkntkr demiş ki:
3.seneye giriyoruz nerdeyse kızımla gerçi bu ara sağlık problemim nedeniyle evden biraz uzak ama olsun en nihayetinde yine kavuşacağız resimdeki zeynanın yavrularından birii yani benim ufak torunum gerçi o şimdi 35 kg civarında erişkin bi dogo Smile

Geçmiş olsun kardeşim en kısa zamanda kavusursun dogona insallah.Vlkntkr kardeşim bende dogo alıcam kısmetse bilgilenmek acısından dogonun eksileri ve artılarını yazarmısın? Ben ilk defa kopek alıcam ve bu dogo olucak cok seviyorum dogoları I love you beslerken karsılastığın sorunlar varmıydı?Nerde besliyorsun eğer evdeyse rahat oluyor mu?Dogonun sosyallesmesi için neler yaptın?diğer kopeklerle gecimi nasıl? Evin içinde sakin mi yoksa hareketlimi, sana karsı veya aileye agresif davranıs sergiledi mi?uzun oldu sorular kusura bakma tecrubelerinden yararlanmak istiyorum benim gibi ilginenenlerede yardımcı olur şimdiden cok saol
ktursak

MesajKonu: Geri: DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR   DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR EmptyÇarş. Şub. 06, 2008 10:42 pm

volkan jkardes bu zeyna aydındakı zeynamı.. eger oysa yavrusu bende dada ıle cıftlestı

DOGO İÇİN DOĞRU BİLGİ VE KÖPEK DÖVÜŞLERİNE HAYIR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-