Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

İlk köpeğim ilk dogom olucak

5 posters
YazarMesaj
grkm4life

grkm4life

Puanlar : 21

İlk köpeğim ilk dogom olucak Empty
MesajKonu: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Ağus. 20, 2010 5:45 pm

öncelikle herkese merhaba bir arkadaş istiyorum.
Ben daha çoçuklugumdan bu yana hep köpekleri sevmek için can atan ama korkan biriydim.
bunda en büyük sebep hastalık geçer,ıssırır vb. gibi sebeplerle beni koruma amacı güden annem oldu.
Gel görki bu sebeplerden dolayı köpek besleme konusunda pek bilgim yok.Önce samoyed almayı düşündüm ama adana ve mersinde yaşadıgımdan köpek mutsuz olur sıcaktan,yaşayamaz diye vazgeçtim ve başka bir asil görürnen Dogo Argentino beslemek istiyorum,ılıman iklime uyumlu olması rahat ettirebilme ihtimalimin yüksek olması en büyük sebeb diyebilirim.
şu an üniversitede okuyorum ve seneye eve çıkmayı düşünüyorum.( apartman dairesi olacak büyük ihtimal)
Bölümüm Tıp Fakültesi (söylemem gerekiyor sanırım çünkü çok yoğun bir çalışma programım var,bunu göz önünde bulundurmamız iyi olur) ve çğrenci olduğumdan müthiste bir gelirim yok.
size sormak istediğim soru evde ne kadar mutlu olur,masrafı aylık ne kadar gider yaklaşık.
( köpeğim benim arkadaşım olucak tabiki,onunla beraber gezmek,oynamak çok istiyorum,özellikle şu günler baya araştırıyorum ama sonunda onun mutsuz olmasını istemiyorum bu sebeple yardımlarınzı,düşüncelerinizi dinlemek istiyorum)
Novipazarli

Novipazarli

Puanlar : 84

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Ağus. 20, 2010 6:31 pm

İlk köpek besleyenlere kesin ve kesinlikle tavsiye edilmez Dogo..Benim de tavsiyem bu yönde..kafayı yedirtmesi mümkündür..
İlk Dogo mu 3 ay önce aldım ve gercekten daha önce köpek beslememiş olsaydım (ki gene de çok zorluyor beni) ne yapardım bilmiyorum! İnatçı, dominant, aşırı enerjiK, ilgi alaka manyağı..istediği yapılmadığında çiçek, ayakkabı, kablo, mama kabı ne varsa dagıtıyor..120 m2 balkonum var..gene kendisine dar geliyor.
Her akşam hemen hemen 2 km yürüyoruz, parkta çocuklarla diger köpeklerle kosusturuyor oynuyoruz..eve geldiğimde bir saat daha abimle oynuyor en az..gene yetmiyor, ben yorulmadım, uyumazsam sizide uyutmam diyor hanımefendi..(4 aylık kendisi şu an)
Bir arkadas edinirken en çok dikkat edilmesi gereken şey onunda bir can taşıdığının unutmamaktır! yalnızlıktan en az bizler kadar sıkılırlar..ilgi alaka beklerler.hele yavrular aynı insan yavrusu gibidir! o yüzden yalnız yasayanlara en iyi arkadas kedilerdir..suyunu mamasını koy kumunu goster..ıkı gun ugramasan cokta bisey degismez onun icin..cunku evi, kendi evi gibi görür, sen onun uşağısındır..ama köpekler böyle değil..sizsiz yasayamaz..o yuzden aile ortamında bakıldıgında köpeğe, eve bir kaç gece ugramasanızda, yorgunda olsanız diğer aile bireylerinden biri ilgilenebilir..neyse dağıtmayayım fazla..
İşin özü Dogo çok enerjik ve büyüdükçe hareket etme spor yapma ihtiyaçları artan bir ırk..Baskın karakteri olan sahibini zorlayıcı basına buyruk bir ırk..edinmek isteyenlerin bol zamanı ve sağlam sinirleri olması gerekir..
Evde cok mutlu olur ancak yalnız kalmadığı ve sürekli gezmeye cıktığı sürece..
Masrafı en basta alırken sağlıklı iyi bir orijinden gelme yavruya 750/1000 tl arası verirsiniz.Aşılar 120/170 arası tutar..maması mama kabı su kabı tasması zinciri oyuncagı şampuanı ıvırı zıvırı 250/300 arası değişir.Her ay da ortalama 50/80 tl gideri vardır..

grkm4life

grkm4life

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Ağus. 20, 2010 6:43 pm

Ya şöyle bir durum var ben başka bir köpek alıpta senle ögrendim dogo alıcam diyememki :S
11 sene ona bakmakla yükümlü hissederim kendimi,ve gönlüm dogo yada samoyeddeyken nasıl başka bir köpekte mutlu olabilirimki..çocuk oyuncağı değil bu sonuçta.

bide 50/80 tl içinde mana parasıda var dimi ?
ilk etapta kabını oyuncagını falan alıcazda 1 seferlik tabi Smile
onların dışında devamlı olan ne akdar
Köpük

Köpük

Puanlar : 82

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 4:26 am

ohoo sen köpeği almadan masraflarını hesaplamaya başladın hiç köpek bakmadıysan arkadaşımızın dediği gibi dogo alıp hasta olursun valla:) daha uysal daha farklı bir cins alırsan sen daha rahat edersin benden söylemesi
Novipazarli

Novipazarli

Puanlar : 84

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 4:32 am

Tabiki de öğrenecektin!!Ama iş işten geçmiş..Başka köpek al onda öğren gibi bir şey söylemedim zaten..Her ırkın kendine göre özellikleri vardır..Irk içinde dişi ve erkeğin ayrı ayrı özellikleri farklılıkları besleme zorlukları vardır..Daha önce hiç köpek beslememiş birisin sonuçta..Ve aklı başında deneyimli kime sorarsan sor, hele ki senin durumunda yoğunluğun, yalnız yaşaman, apartman dairesinde oturmayı düşünmen, hemen hemen aynı şeyleri duyarsın..Zaten alma demedim, tavsiye etmiyorum dedim..Yanlış anlama sadece dogoyu değil, herhangi bir köpeği de tavsiye etmiyorum!Ama sen kendine çok güveniyorsan, üstesinden gelirim diyorsan seni bağlar!
Ne güzel söylemişsin, çocuk oyuncağı değil.Samoyed alıp kızak mı çektireceksin? Dogoyla domuz avına mı gideceksin? Arkadaş arıyorsan kendine dogo olmasa da olur, sokak köpeğide olsa mutlu olursun onunla merak etme..
Irkı cinsiyeti ne olursa olsun, sadece köpek değil tüm evcil hayvanlar (keçi tavuk dana inek vb hariç) için geçerli olan tek doğru vardır: Bu iş lüx ve zevk işidir..Lüxün de tanımı bol zaman, yeterli mekan ve fazladan paradır bu iş için.

O sana kalmış artık..Mama harici proteinler vitaminler calsium lar var.Sütü yumurtası peyniri yoğurdu var..Aldığın mamayı iki gün yer bir daha agzına sürmez..Yesin diye konserve mama alırsın, eski yöntem yal hazırlarsın..Al sana bi masraf kapısı daha..Büyüdüğünde 15 kg lık mama bir ay yeter yetmez..Kaliteli ithal bir mama 150 TL den baslar 300 e kadar gider 15 kg için..
1 seferlik oyuncak mı? 2 ayda üç pelüş ayı 8/10 tane top kemirme ipleri plastik ördekler..yanında ıkı cıft ayakkabı bi kac terlik sayısız çorap bır kac pantolon şort tshirt gitti..
Herşey sana bağlı ama genede her ay 100 TL ye yakın gözden çıkar..

Dogo nun kuyrugu ava gitmeyecekse (ki avlananlarda bile çok azdır) ya da denyoluk yapıp dövüştürülmeyecekse kesilmez..

Pitbull ve hele doberman sana agresif geldiyse agresifliği kontrol altına ALINAMAMIŞ bir dogo görme..
grkm4life

grkm4life

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 8:33 am

ya şöyle bir durum var,köpük ark.daşımız oo şimdiden hesaplıyorsan diyor masraflarıda,aldıktan sonra yetiştiremedim para seni satıcam diyememki,hem ben bağlanırım hemde başkasına vermem köpeği,parada yetmezse sıkıntıya düşerim.
bunları düşünmem lzm çünkü henüz çalışmıyorum bir işte.Yazık hayvan enden aç kalsın eğer ben bakamıcaksam ona gereksinimlerini karşılayamıcaksam ona bakmamın anlamı ne ki,belki başka sahipte daha mutlu olur diye almam bile.
Novipazarli ya kendime güveniyorum,şöyle diyim köpeğin kuşkusuz iç güzelliğide önemli ama ben dogo ve samoyed hayranıyım.
Kendimi biliyorum yolda yürürken o 2 cinsten herhangi bir köprk görsem mutsuz olurum,hayvancağızada bu yansır.
Ya ben dogoyu güçlü diye almak istemiyorumki,ne dövüştürmesi ne avı :S
ben heryerden okuduğum kadarıyla ailesine eve bağlı diye istiyorum ki dişiler daha bağlı diyorlar bu sebeplede dişi almayı düşünüyorum.Kendine ait kokusu en az olanda dogo oldugundan,tüy az döktüğünden dogo istiyorum
Bide beyaz ve yakışıklı/güzel bir cins istiyorum.
Avatar resmimdeki köpek okuldan ark.ımın her gittiğimde onlara oynuya oynuya bi hal oluyorm onunla.
Sonucta yoğunda olsa programım ben o kadar,bilindikler kadar yoğun çalışmıyorum.
sadece öğlene yada aksama kadar evde tek kalabilirmi diye sordum.tabiki ilgilenirim onunla.
pantlon thisort kemirme ihtimaline karşı ortalıkta bırakmam ki eğitene kadar,ona bir oda vermeyi düşünüyorum ev içinde,herşeyinin içinde olduğu bir oda.
Pitbull ve doberman agresif diye sevmiyorum dedim,çünkü onların yapısı o.
Dogomu yetiştirirken tabiki siz tecrübeli sahiplerin,eğitmenlerin ve veterinerlerin kapısını bol bol çalıcağım zaten.
Bildiğim kadarıyla köpeğin agresifleşme sebebi çok mıncıklaman,dövmen olabiliyormus henüz bebekken.
Bunlarada dikkat ediceğim zaten.
Tecrübeli birinin tavsiye etmemesi tabiki önemli ama ben yapabilecegimi düşünüyorum.
100 tl yakın giderse bakabilirim,de şu ayakkabı pantlon,thişört işi düşündürdü Smile
hep mi oyle sadece küçükken eğitimini vermedenmi ?
erolorkunturan

Puanlar : 65

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyCuma Eyl. 03, 2010 3:56 pm

Arkadaşım diğer arkadaşlar söylediklerinin çoğunda haklılar. Bende dogo besliyorum. Fakat arkadaşların uslubu biraz fazla sert ( sakın yanlıs anlamasınlar beni dedikleri olabilitesi yüksek şeyler). Şimdi gelelim esas söylemek istediklerime; öncelikle eğer bir köpek sahibi olucaksan ucuz mamalar ile beslemeyi düşünme çünkü bu sana daha pahalıya mal olabilir. Başıma geldi ordan biliyorum. Özellikle Dogolar deri konusunda çok hassas canlılar ve senin vericeğin ucuz mama o hayvanın ihtiyaclarını tam anlamıyla karsılayamıcaktır. Böylece canlının bağışıklık sistemi zayıf kalıcağı için hastalanma riski dahada artıcak. Buda sana çok daha pahalıya mal olucak. O yüzden eğer köpek gibi bir dost edinmek istiyorsan aylık minimum 150 tl yi gözden çıkar....
Sony

Sony

Puanlar : 66

MesajKonu: Geri: İlk köpeğim ilk dogom olucak   İlk köpeğim ilk dogom olucak EmptyÇarş. Ekim 20, 2010 6:45 am

kardeş bende böyle yapıyordum, forumda veya başka yerlerde millete soruyordum köpek nasıl beslenir beni zorlar mı felan diye, ama anca okur geçersin birşey ögrenemezsin onu yaşaman lazım, dedikleri gibi çok zor bir iş bu öyle he deyince alıp besleyemezsin, kuş degil ki kafese koyasın, aşılarını vurdurcaksın iyi besliceksin en önemlisi zaman ayırman, herşeyi düşün ona göre al köpegini, 2-3 ay besleyip dayanamaz 'VERMEK ZORUNDA KALIRSIN' , hem kendin çok üzülürsün hem köpege yazık.. hayırlısı olsun kardeşim durumu toparlayınca al hayırlısıyla besle inşallah

İlk köpeğim ilk dogom olucak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-