Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
Lütfen Yardım... EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
Lütfen Yardım... EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
Lütfen Yardım... EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
Lütfen Yardım... EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
Lütfen Yardım... EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
Lütfen Yardım... EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
Lütfen Yardım... EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
Lütfen Yardım... EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
Lütfen Yardım... EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
Lütfen Yardım... EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
Lütfen Yardım... EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
Lütfen Yardım... EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
Lütfen Yardım... EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
Lütfen Yardım... EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
Lütfen Yardım... EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
Lütfen Yardım... EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

Lütfen Yardım...

4 posters
YazarMesaj
ogulcanacar

Puanlar : 7

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyCuma Ağus. 06, 2010 11:30 pm

arkadaşlar ben forumunuza yeni başvuran üyelerden biriyim öncelikle hepinize selamlar..
Çok uzun zamandır dogoları araştırıyor olmama rağmen şu soruma yanıt bulamadım ben üniversite öğrencisiyim ve yanlız yaşıyorum saf ve secereli bir dogo sahibi olmak istiyorum yanlız sabah 9da evden çıkıp tahmini 4gibi eve tekrar dönüyorum yavru bi dogonun bu zaman aralıgında beslenmesi evde yanlız kalması ilerleyen zamanlarda agrasyon artışı yaratırmı yada aramızda ki bağa bi zararı olur mu bu soruma cevap alabilirsem eğer... bide bana sağlıklı saf dogoların üretimini yapan birilerine ulaşmam için yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler hepinize...
ilyas

ilyas

Puanlar : 67

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyC.tesi Ağus. 07, 2010 12:10 am

slm ogulcanacar sahip oldugun dogo seninyokluğundayaklaşık 3 4 gün bağırır çağırır sonda alışır geliş saatini bekler.
dogoyu araştırdım diyorsun ozaman bu köpeğin beslenmesinin üretilmesinin yasak olduğunuda biliyor olmalısın.
beslenmesi ve üretilmesi yasak olan bi köpeğin yani devletin yasakladığı bi köpeğin, devlet tarafından secerelendirilmesi mümkünmü sence.şimdi bazı arkadaşlar abiler bana kızacak belki ama türkiyede secereli bi dogo olamaz heleki 5 yaşının altında ise asla olamaz.
tabi bulgaristandan secere satın almadıysa.
bende 2 tane dogo var.(zaten profil resmim birisi)ne secere var ne başka bişey.sadece aldığım yerden garanti aldım oda sözlü garanti.9tane yavrulamştı 9 uda kusursuz cıkınca anladımki adam haklıymış mükemmellerdi bence ırkının en iyilerindendi.secereyi felenan boşver yasal değil zaten,gözüne güzel görüneni al.nette bak dogo fotolarına.sora satanların dogolarına bak içine yatanı al.
zaten hemen hemen her dogo yetiştiricisi köpeğini dogo ile çifleştirir kırma olmaması için uğraşır.
ogulcanacar

Puanlar : 7

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyC.tesi Ağus. 07, 2010 12:16 am

Yasal olmadığını ve üretiminin yasak oldugunu evet biliyorum bende secereli derken anne ve babasının seceresini kastetmiştim ama hata bende yanlış bi cümle kurmusum Smile ama şöylede bişi var senin dediğin gibi aklıma yatan gözüme güzel görünen bi dogoyu da almak istemem sonuçta 10 sene 15 sene bana arkadaşlık yapacak bu hayvan ırkının en iyisi olsun isterim hem kendimi düşünerek hemde dogoyu seçmemdeki neden ırk özellikleri açısından
yunaysetta

Puanlar : 238

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyC.tesi Ağus. 07, 2010 1:01 am

allah aşkıan ilyas kardeş neye dayanarak bu saçma sapan yazıyı yazıyosun?bak yazdıklarının koskocaman bir yalan olduğunu sana kanıtlıyorum;
http://***.petarkadas.com/kardogo/fotograf-589516
linkteki atila 1,5 yaşların erkek bulgaristan secereli bir köpek.bu köpeğin kalitesine bak şimdi; http://***.cazadordevarna.com/litters.html sağdaki çift bu köpeğin anne ve babası.tıklarsan secerelerini görürsün aldıkları dünya kadar dereceyide.
bir başk örnek ise arda abinin köpekleri!yine secereli köpekler bunlar.doginnkennelden bakabilirsin köpeklere.ülkemizde böyle köpekler çok ama çok az.sana bir örnek daha benim köpeğim azure;fcı secereli bulgaristandan.baba leon anne herta!git gör köpekleri bakalım ne diyceksin!OGULCANACAR kardeşim sen ilyas kardeşimizin yazdıklarına sakın bakma!secere çok önemli bir belgedir.o köpeğin saf olduğunun bir kanıtıdır.demişki ilyas kardeşimiz yasak bir köpeğe nasıl devlet secere versin!bilmiyorki secereyi o devlet değil kif veriyor.belki bilmiyorsundur ama yasak olmasına rahmen kif in yarışmalarında dogolarda yarışabiliyor.neymiş 5 yaşın altında asla secereli köpek olamazmış.cidden endi köpeklerinizi pazarlamak için komik oluyosunuz.kardeşim sen sen ol secereli köpek al.yok anne baba secereli olsun diyosan sana 2 yer önericem bunlardan şaşma.biri bu işle uğraşan arda abi ikinciside enis abidir.2 side izmirde köpekleri.git gör almasanda gerçek safkan secerli köpek nasıl olur gör.başkalarının lafına bakma.anne bu baba bu diyen insandanda köpek alma!
ilyas

ilyas

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyC.tesi Ağus. 07, 2010 1:20 am

bana türkiyeden bi fci belgesi göstererek söylediklerini doğrulaman yeterli.
bende bulgaristanlıyım.köpeğime ordan fcı değil B SINIFI araba kullanma ehliyeti bile alırım.ayrıca senin köpeğinde bulgaristan doğumlu deği.
bulgaristandan ona fci alsan ne olur.köpeğine piyasa yapma cabası içinde olduğunu sana daha önce söylemiştim.

yunaysetta

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyC.tesi Ağus. 07, 2010 1:16 pm

şakamı yapıyosun ?fcı ile kif ortak çalışmadığı için ülkemizdeki dogolarada ya da bir çok cinse fcı den secere çıkaramazsın.bunun nedeni adının dogo aolması değil kardeşim.sana fcı dan secereli köpekelerin lnkini koydum bak.br zahmet tıklada köpeklerin aldığı derecelere bak.o köpekler sen safkan dedin diye dedğil yarışmalarda dünya adar derece alarak bunu zaten kanıtlamış kanlar.linkini koyduğum kanı bu konuda çok iyi kişiler gördü cidden çok sağlam bir kan dediler ama sen hala bok atıyosun.neden?çünkü insanlar biinçlenirse sen köpek satamıycaksın!
ilyas

ilyas

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyPaz Ağus. 08, 2010 2:39 pm

ülkemizde cıkartamıyorsun çünkü yasak.kıf dediğin şeyde alalade bi kağıtparcası.
oyarışmaya katılıpta kıfı alamayan adam sayısı çok az güzellikten olmazsa boydan boydan olmazsa tüyden herşeyden alırsın.
bunun önemiyok,benim gıçıkolduğum konu türkiyeden olan, hayatında bırak ülkeyi şehirden ,mahalleden, ayrılmayan köpeklerin,bulgaristandan fcı li süper kaliteli köpek diye pazarlanması.

ismilazım değil biarkadaşımız köpeğinin adını LA DELMONDO BELAMONDA SANCEZA aklına ne deliyosa yazmış.
biraz araştırdım
köpeğin anası türk
babası türk.
doğum yeri türkiye
arjantişnden ital demiş
bulgaristandan da fcı si var

işte butür işleri yapan adamlara geçit vermem.
burda sahte belge ile milleti kandırmaya kimsenin hakkı yok.
yunaysetta

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyPaz Ağus. 08, 2010 5:08 pm

tamamda bizim bahsettiğimiz köpekelr böylemi?benim sana dediğim şey her scereli köpek en iyisidir değilki.sana erdiğim örneklerdeki köpekelrin soyları olduıkça kaliteli köpekler buna itirazın yoktur herhalde.bende karşıyım adı sanı duyulmamış köpeklerin abartılmasından ancak senden diyosunki 5 yaşından küçük secereli köpek yoktur diyosun.bu tamamen bu konudaki yetersizliğini gösterir.mesela dogo argentino arjantin kökenli bir köpek ama arjantinde bunun seceresini devlet değil köpek ırkları federasyonu hangi kuruluş ise o verir.kifede laf atması kolay.varmı kiften başka bu işlerle uğraşan?bari kifin arkasında duralımda birgün fcı ile ortak çalışırlarsa bizim için çok iyi olur
bu arad sahte belge birilerini kanrıdan kim?
mykop333

mykop333

Puanlar : 1

Lütfen Yardım... Empty
MesajKonu: Geri: Lütfen Yardım...   Lütfen Yardım... EmptyPtsi Ağus. 16, 2010 12:24 pm

şecere şuan olmazsa olmaz olmayabilir bazı arkadaşlar için..Bilinçli besleyici üretici yada köpek sahibi alır şeceresini köpeğinin. Nereden ve nasıl yada kaç yaşında alındığı zaten ayen beyan heryerde yazılmaktadır.Evde köpek bakma mevzusuna gelecek olursak bana göre evde köpeği yalnız bırakmak yanlış bir durum.Bahçen olur yada terasın orada olabilir. Köpeğinde sonuçta ihtiyaçları var.Onları karşılaması için gerekli alana ihtiyacı var.Koşma güneş ihtiyacını karşılama wc ihtiyacı gibi durumlarda sıkıntıya sokmamak lazım köpeği.Bu benim fikrim tabiki.Bu şekilde bakan çok arkadaş olabilir.
http://www.kopekureticileri.com

Lütfen Yardım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-