Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 7 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 7 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

bebek dogoların bakımı ve beslenmesi

3 posters
YazarMesaj
island

island

Puanlar : 0

bebek dogoların bakımı ve beslenmesi Empty
MesajKonu: bebek dogoların bakımı ve beslenmesi   bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyPaz Şub. 22, 2009 4:12 pm

Merhaba sevgili arkadaşlar….
Hepimizi bir araya getiren ortak payda DOGO ARGENTİNO!!!
Bu harika ırktan bir üyeye 1 haftadır bende sahibim...Ufak mı ufak,yaramaz mı yaramaz bir oğlum var benimde…İsmi Aşil…Ve bu yaramaz Aşil ile 1 hafta nasıl geçti bitti bir türlü anlayamadım….
Aşil henüz 33 günlük.Biliyorum biraz erken ayırdım annesinden,biraz daha meme emseydi,biraz daha kardeşleriyle beraber kalsaydı beklide daha iyi olacaktı.Ama ona bunların hiç birinin eksikliğini yaşatmadığıma inancım tam…Çünkü her anı her gıdası kontrol altında…Sayın hocam Altan İyin sayesinde Aşil’i çok sağlıklı ve söz dinleyen bir BİREY haline getiriyorum….
Bebek bir DOGO ARGENTİNO’nun bakımı konusunda edindiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim..Bu portalın amacı sonuçta bu olması lazım…Hepimiz birbirimize bişeler katmalıyız…İlk olarak unutmamalıyız ki dünyanın en harika köpeğine sahipisiniz.Bunun tek sebebi sadece ırkı değil o köpeğin SİZE ait olması!!Ve unutmamanız gereken en önemli unsurlardan bir diğerinde sahip olduğunuz köpeğinizin tek dünyası sizsiniz…Sizin başka dünyalarınız,başka uğraşlarınız olsa bile onun için aynı durum söz konusu olamaz.Bu sebeple bir hayvan beslemeye karar vermeden önce nelerinizden ne kadar feragat edebileceğinizi tekrar tekrar düşünün…Çünkü kısa dönemlik heveslerin mağduru olan köpekler ileriki dönemlerde hem sahibi için hemde köpeğin kendisi için inanılmaz sıkıntılı durumlar doğurabiliyor.
Eğer her şeye her türlü göğüs gererim oğlum /kızım için diyorsanız sizlerle beraber olmaktan duyduğum mutluluk kat kat artacaktır….
Gelelim yavru DOGO ARGENTİNO’nun bakımına…
1 aylık köpeklere hepimizin bildiği gibi katı gıdalar veremeyiz.Hem sindirim sistemi daha gelişmediği için hemde daha çiğneme alışkanlığı kazanmadığı için katı besinlere 1,5 aylık dönemlerinde yavaş yavaş başlanması daha sağlıklı olacaktır.Bu dönemdeki bir insan bebeğinin yiyeceği şeyler süt ve hazır mamalardır.Aynı şekilde sizin DOGO ARGENTİNO bebeğinizinde yiyeceği şey bundan farklı değildir.Bebek DOGO ARGENTİNOlar günde 5 ya da 6 öğün gıda tüketirler.Bu gıdalar süt ya da eczanelerden&marketlerden alabiceğiniz 0-3 aylık bebekler için bebek maması (ben aptamil kullandım-sindirimi en kolay olan o olarak öğrendim) şeklindedir..Asla bebek köpeklere sütü paketten biberona boşalltığımız gibi vermiyoruz.Yarısı süt,yarısı su olacak şekilde,120 cc,yaklaşık 40 derece sıcaklıkta biberonlarımızla bebeklerimize afyetle sunuyoruz (:
Bu dönemde sabır ve sevgiyi asla eksiltmiyoruz.çünkü 5-6 öğün mama yiyen bir bebeğin tuvalet ihtiyacıda o denli çok oluyor ve 1 aylık bir bebeğe tuvalet eğitimi vermek İMKANSIZ.Hiçbirinizin bebeğinin az tuvalete gitmesi için gıdalarını katılaştırabileceğini ya da az verebileceğini alımın ucundan geçirmediğim için aksi bi uyarı yapmıyorum (:
Bebek mamasıyla beslenen bebek-köpeklerde ishal durumu görülebiliyor.Olası böyle bir durumda mamanın konsantrasyonunu azaltın.Kutu üzerinde yazan ibare 120 cc suya 4 ölçek mama iken siz bunu 3 ölçek şeklinde hazırlayın.
Bebeğinizin tuvalet konusundaki sıkıntılarınızı azaltmak için bebek-köpeğinizi hep gözetim altına alın;Ne zaman tuvaletini yapıyor bunu hep gözlemleyin.Benim oğlum uyanır uyanmaz ve yemeğini yer yemez mutlaka tuvaletini yapıyor.Bu sebeple ben oğlumu bu zamanlarda hemen ilerde tuvaletini yapacağı yere kucaklayıp götürüyorum ve yapana kadar bekliyorum.Tabiki arada kaçabiliyor onun için bebek-köpeğinizin yaşadığı alanın zeminin gazete kağıdıyla kaplanamızı öneririm.İlerde tuvalet eğitimini verirken kullanacağımız gazeteye şimdiden alışmış olur böylece.Şunu hiç unutmayın,bebek-köpekler yumuşak yerlere tuvaletlerini yapmayı çok severler (halı-yatak-koltuk…) Bu sebeple yaşadıkları alandaki halıkarı bir süreliğine toparlamanızı öneririm (: Gazete kağıtlarıyla oluşturduğunuz halı daha güzel olacaktır (:
Ben oğluma bu hafta katı gıdalar vermeye başladım artık.Brokoli-maydanoz-ıspanak-domates-havuç-patates-pirinç unu-süt-su ve azıcık kıymayı beraber güzelce haşlatıp püre haline getirip bir kaseye koyuyoruz.Hafif ılık bir şekilde bebek-köpeğimize veriyoruz.Burnunu ağzını kaseye zorla sokup yedirmeye çalışmayın,pamağınıza bir miktar yemeğinden alıp koklatın,sonra yavaş yavaş mama kabına doğru gelmesi için teşvik edin.Bebek-köpeğinizle empati yapmayı unutmayın,hep düşünün,size anneniz bebekken zorla yemek yedirmeye çalıştığında siz neler yapardınız?İnanın ki bebek-köpeğiizin göstereceği tepki de sizin göstereceğnizden farklı olmayacaktır.Bunu bebek-köpeğinizin yetiştirilmesindeki her safhada yapın.
Oğlunuz/kızınız’ı her zaman kucağınızda gezdirmeyin,size alışması sizi sahibi olarak bilmesi için bunu yapmak zorunda değilsiniz.O nu sizin kadar çok kimsenin sevemeyeceğini sizin onu anladığı kadar kimsenin anlayamadığını o zaten hissedecektir,bunu hissettirmek için elinizden geleni ardınıza koymayın ama….Herkes beke-köpeğinizi sevmek,kucaklamak,mıncıklamak isteyecektir,buna izin vermeyin,kibar bi şekilde itiraz edin,çünkü yine hep tekrar ettiğimiz altın kuralda olduğu gibi o daha bir bebek,bebekler her an hasta olabilir…İnsanların egolarını tatmin edebilmeleri için bebek-köpeklerinizi riske atmayın….
Bebek-köpeğinizle her zaman konuşun,o size cevap veremesede sizi anlayıp dinleyeceğinizden süpheniz olmasın…Upuzun bir hayat sizi bekliyor ve zaman zaman en yakın dostunuz olacak o ilerde.
Şimdilik benim aktarabileceğim bilgim bu kadar.Birilerine bir şekilde yardımcı olabildiysem ne mutlu bana….
Bunları bana öğreten hocam Altan Bey’e tekrar tekrar teşekkür ederim
Bundan sonra hep beraber nice güzel günlere…
ilker.1413

Puanlar : 2

MesajKonu: bende dogo sahibi olucam inş   bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Ara. 25, 2009 5:42 pm

dogo arjantinlere hayran oldum bende bi dişi dogo yavrusu alıcam ve 3 5 aylık bi heves için bi canlıyı sokağa atmam asla ama yinede bi kaç sorum ben bi apartman dairesinde bakıcam yavruya ve balkona bi kulube yapıcam balkonda biraz soguk olabılır geceleri içeri alırım ama dogo lar çok cabuk hasta oluyolar mı ve yetişkin dogoların havlama huyu fazla yokmuş bu dogrumu bunları ogrenmek istıyorum yardımcı olabılırsenız cok sevnırım ne gibi sorunlarla karsılasıyonuz yada hıc komsularınızdan şikayet aldınız mı
s4nchez

Puanlar : 8

MesajKonu: Geri: bebek dogoların bakımı ve beslenmesi   bebek dogoların bakımı ve beslenmesi EmptyCuma Mart 12, 2010 11:58 am

ilk olarak dusuncelerini paylasan island arkadasimiza tesekkurlerimi sunarim cok dogru birkonu hakkinda goruslerini bizlerle paylasmis ve bu goruslerinde hemfikirim
benimde oglum ayni sekilde ufakliginda biraz zorluk yasatti fakat hangimiz bebekligimizde sorunlu olmadikki bunlari anlayisla karsilamayiz
kesinislikle köpeginize el kaldirmayin ve siddet uygulamayin ki bu petiniz bir dogo ise,
bu onu daha hircin yapar ve sizden sogutur denildigi gibi onunla konusun ve egitimde en iyi komut olan HAYIR i ona asilayin,
bir sure sonra yaptigiyanlislarinda hayir dediginiz zaman sizin gozunuzun icine bakar ve yaptiginin yanlis oldugunu anlayarak o an da durur.
onceki tercubelerime dayanarak bunu sizinle paylastim,

ve ilker arakadasim dogo cinsi kopekler kesinlikle havlama taraftari degildir soyle bir animi anlatayim sizlere ,

oglum 4 aylik iken beraber bir gun gezmeye ciktik ve yolun bi kenarinda arkadasima ait olan alman kurdu karsimiza cikti ,
arkadasimin alman kurdu disi olmasina ragmen ogluma havlayarak bi ustunluk kurmaya calisti ve belki de tasmasi bagli olmasydi o an icin saldirmaya da calisacakti ,
ama oglum hic tepki vermedi hic havlamadi sadece gozlerini dikti ve icten ice sadece hirildimaya basladi ama rahatsizlik verecek hic bir gurultu sergilemedi ,

bunu tekrar belirtmek isterim dogo cinsi kopeklerimiz kendilerine haddiden fazla guvenleriolan bir canlidir nekadar kotu durumda kalirsa kalsin ne kadar tehlike sezerse sezsin havlamaz , soyle birsey de var kopeklerde havlamak bir ustunluk sergilemeye calismaktir ve havlayan kopekler genelde kendinelerine guveni olmayan kopeklerdir.

ilker arakdasim bu konuda aklinda hic bir soru isaretin kalmasin dogo cinsi kopegini rahatlikla sikayet almadan besleyebilirsin

iyi gunlerdilerim

bebek dogoların bakımı ve beslenmesi
1 sayfadaki 1 sayfası