Dogo Argentino Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogo Argentino ırkı hakkında bilmek ve danışmak istediğiniz herşey...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gezinti
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» SATILIK 100%100 IRK GARANTİLİ SAFKAN AŞILI DOGO YAVRULARI
dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Mayıs 23, 2014 12:04 am tarafından mertcan

» Kulak Kesimi
dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Ara. 27, 2013 4:31 am tarafından dogdogo

» Dogo Hakkında Sorularım var
dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Ara. 27, 2013 2:33 am tarafından dogdogo

» HER ÜYE OKUSUN!
dogo argentino ırk standartları EmptyPerş. Ara. 26, 2013 11:45 pm tarafından dogdogo

» Köpegimin Derisinde Yara ve Kızarıklık var
dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Ara. 13, 2013 4:39 pm tarafından tulu

» Merhaba
dogo argentino ırk standartları EmptyPerş. Ara. 12, 2013 12:39 am tarafından tanergürhan

» Satılık dogo arjantin yavruları
dogo argentino ırk standartları EmptyPerş. Kas. 07, 2013 1:19 pm tarafından taylancogur

» yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
dogo argentino ırk standartları EmptySalı Eyl. 24, 2013 12:02 pm tarafından hndn

» DOGOMU DİŞİ Mİ ERKEK Mİ ALIYIM
dogo argentino ırk standartları EmptySalı Eyl. 24, 2013 11:20 am tarafından hndn

» Yardımlarınızı bekliyorum :)
dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Eyl. 13, 2013 8:56 pm tarafından ErenAydın

» femur 2 bucuk yaşında:)
dogo argentino ırk standartları EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 10:12 pm tarafından Admin

» 4 AYLIK OĞLUM ''FEMUR''
dogo argentino ırk standartları EmptyÇarş. Ağus. 07, 2013 9:45 am tarafından cypriot90

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var
dogo argentino ırk standartları EmptyPerş. Ağus. 01, 2013 2:26 pm tarafından Alcatraz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve öneriler için teşekkür ediyorum.

Direk konuya gireyim. Şimdi öncelikle kafamdaki soruları sizlere sıralamak isterim.

1) Evde besleyeceğim yavru dogom erkek mi yoksa dişi mi olmalı? (Not: Evde yalnız yasıyorum, apartman dairesi, hafta sonu calısmıyorum, hafta icleri gündüz işteyim. Bu detay önemli sanırım.)

2) Apartman dairesinde …

Yorum: 1
Köpeğim Çok Yalaka, Nasıl Değiştirebilirim??!!??
dogo argentino ırk standartları EmptyPtsi Haz. 27, 2011 11:01 pm tarafından cranium
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2aylık dişi bir dogo argentino sahibiyim. sorunumsa şu:

kızımı sokağa yürüyüşe çıkardığım zaman kendisiyle ilgilenen, seslenen ya da sadece bakan biri bile olsa onu farkettiği zaman hemen kendini sevdirmek istiyor, üzerine doğru koşmaya çalışıyor. amacına ulaşınca da o kişinin ayaklarına dolanıyor, ellerini yalıyor, üzerine zıplıyor. bu durum hiç hoşuma …

Yorum: 3
Evimde Dogo Beslemek İstiyorum
dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Nis. 06, 2012 11:32 pm tarafından pikawol
Merhabalar. Arkadaşlar ben dogo almak istiyorum yavru evde besliyeceğim tek yaşamıyorum kardeşim ve annem, babamda aynı evde. Ezgersiz ihtiyaçını rahat karşılarım, işten geldikten sonra zamanda ayırırım fakat kafama takılan tek sorunum evde besleye bilirmiyiz büyüdüğü zaman. Bu arada dişi almayı düşünüyorum. He bide av veya bekçilik amaçlı değilde kendime bi dost olarak almayı düşünüyorum.

Yorum: 2
köpek sevgisi işte böyle bir şey !
dogo argentino ırk standartları EmptyPaz Kas. 04, 2007 3:11 am tarafından asumut
günümüzde köpek sevgisini anlatmak için bu yazıyı koyuyorum ...
köpeğini deliler gibi seven bir hayvanseverin köpeğini kaybettikten sonra yazdıkları Sad((

Orada çubuk yiyor musun kıymalı böreğim?

1 Mart 2003. Diğer günler gibi başlayan, sıradan bir Cumartesi sabahı. Akşam arkadaşlarımıza yemeğe davetliydik. Mutfakta Çerkez tavuğu yapıyordum ve sen benim kara gölgem, bir parça koparırım …

Yorum: 18
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 285 kişi Salı Mayıs 03, 2011 9:55 pm tarihinde online oldu.

dogo argentino ırk standartları

+10
lineup
kobeshaq
alikaya
Ercin
tuti
soldiereye
saliholmez
rapisyenstyle
Administrator
asumut
14 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
asumut

Puanlar : 0

dogo argentino ırk standartları Empty
MesajKonu: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Kas. 06, 2007 12:04 pm

Dogo Argentino, atletik görünümlü, kaslı yapıda ve orta boyutlarda bir ırktır. Alın dışa doğru çıkınılıdır, burun ucuna doğru yumuşak bir kıvrımla sonlanır. Uzun güçlü çenesi ve güçlü dişlerle tamamlanan başı oldukça büyüktür ve bir bütünlük oluşturur. Güçlü dişler makas tarzı, birbirini karşılayacak şekildedir. Kulakları uzun ve kıvrık olarak kabul edilmekle birlikte kesilerek dik olarakta kabul görmüştür. Kesik kulaklar bakışına daha sert bir görünüm kazandırmaktadır. Dikkatli, akıllı ve tetikte bir ifadeye sahip olan gözler koyu kahverengi veya koyu ela renkte olabilir. Burun ucu daima siyah renktedir. Göğüs kafesi geniş ve oldukça derindir. Kare şeklini andıran bu geniş göğüs yapısı güçlü bir görünüm kazandırır. Vücüdu beyaz, sık, parlak ve ipeksi düz tüylerle kaplıdır. Tüyler tek tabakalı ve kısadır. Boyun bölgesindeki gevşek deri yapısı boyuna esneklik kazandırdığından av sırasında korunmasına yardımcıdır. Kuyruğu oldukça uzundur ve sürekli aşağıda taşıdığı kuyruğunu ancak heyecanlandığı zaman yukarıda sallar.

Karakteri

Dogo Argentino mükemmel bir bekçi köpeğidir. Ailesine bağlı olan bu ırk oldukça akıllı ve oyuncudur. Çocuklarla iyi anlaşır. Tüm aile fertleri ile iyi anlaşır, öpülmekten ve kucaklanmaktan hoşlanır. Oldukça zeki olan bu ırk kolay eğitim alır. Ancak güçlü olan bu ırkın kuralcı ve tutarlı bir sahip tarafından yetiştirilmesi gerekir. Yetişkinleri agresiflik göstermekle birlikte genellikle uyarılmadıkları sürece saldırganlık ve meydan okuma gibi bir davranış göstermezler. Dogo Argentino herkes için uygun bir seçim olmayabilir. Dominat ve etkin bir avcı karakteri vardır. Yetiştiriciler uygun yavruyu uygun sahip ile birleştirmek için çalışmalar yapmaktadır. Yavru dönemlerinden itibaren birlikte bulundurulduğu taktirde diğer petlerle iyi anlaşabilir. Irkın sosyalleştirilmesine ve itaat eğitimlerine erken dönemlerde başlanmalıdır.

Yaşam Ortamı

Dogo Argentino egzersiz ihtiyacını karşılayabileceği küçük bir avluya ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacını karşılayabileceği bahçeli bir apartman dairesinde yaşayabilir. Bahçede kalabilir ancak dondurucu soğuklarda mutlaka kapalı bir yerde olmalıdır. Ilıman iklimleri sever.

Egzersiz İhtiyacı

Avcı bir ırk olan Dogo Argentino'nun günlük egzersiz ihtiyacı oldukça fazladır.

Bakımı

Kısa ve tek tabakalı olan tüylerin bakımı oldukça kolaydır. Köpeklere özgü kokusu yoktur. Uzadığında kolayca içe kıvrılan tırnakların bakımına özen gösterilmeli ve düzenli olarak kısaltılmalıdır. Bu ırk orta derecede tüy döker.

Kökeni

Bu ırk 1920 yılında Arjantinde Dr.Antonio Nores Martinez tarafından iyi bir av ve bekçi köpeği olarak geliştirilmiştir. Güney Amerika kökenli ilk av köpeği olarak tanınan ırk bu gün avcı, bekçi, polis, asker, arama ve kurtarma köpeği, iş köpeği ve aile köpeği olarak çok amaçlı kullanılmaktadır.

Dr. Antonio Nores Martinez ırkın yetiştirilmesine mastiff tipinde bir tür olan Cordoba köpeği adını vererek başlamıştır. Daha sonra ırkın geliştirilmesinde Great Dane, Boxer, Spanish Mastiff, Bulldog, Bull Terrier, Great Pyrenees, Pointer, Irish Wolfhound ve Dogue de Bordeaux gibi ırklar kullanılarak geliştirilmiştir. Irkın kökeninin, günümüzde artık soyu tükenmiş bir ırk olan Alano köpeğine dayandığıda söylenilmektedir. Ancak bu konuda bilgiler tam değildir. Dr.Antonio Nores Martinez uzun yıllar ırkın saf bir ırk olarak tanınması ve saf özellikler kazanması için çalışmalar yapmıştır. Irk ilk kez 1973 yılında FCI(Federation Cynologique Internationale) tarafından saf ırk olarak kabul edilerek kayıtlara geçmiştir.

İlk kez 1978 yılında Avusturya'ya getirilerek Avrupada tanınan ırkın yetiştirilme amacı başlangıçta güçlü ve dayanıklı avcı bir ırk yaratmaktı. Ancak sonraları yetiştirme amacı saptırılmış ve ırk dövüş köpeği olarak kısa sürede popülarite kazanmıştır. Bu gün artık pek çok ülkede, dövüşler ve dövüşçü ırkların yetiştirilmesi yasaklanmıştır. İngilterede de 1991 yılından sonra Fila Brazileiro, Japanese Tosa, American Pit Bull Terrier gibi Dogo Argentino ırkıda kötü ünü nedeniyle yasaklanan ırklar arasında yer almıştır. Irkın pek çok Avrupa ülkesinde yetiştirilmesine, agresifliginin baskılanmış olması, itaat eğitimi almış olması, mikroçip veya kulak dövmesi uygulanmış olması gibi belirli özel şartlarla izin verilmektedir.

Karakter Özellikleri
Başka köpeklerle geçinme **
Başka petlerle geçinme ***
Çocuklarla anlaşma ****
Yabancılara davranış ***
İtaat seviyesi ***
Eğitilebilirlik ****
Koruma özelliği *****
Egzersiz ihtiyacı *****
Oyunculuk ****

Boyut ve Ağırlık
Irk boyutu Büyük
Yükseklik Erkekde 62-68 cm
Yükseklik Dişide 60-65 cm
Kilo Erkekde 45 Kg
Kilo Dişide 36 Kg

Tüy Özellikleri
Tüy Uzunluğu Kısa tüylü
Tüy Yapısı Düz, tek tabakalı, parlak ve ipeksi
Fırçalanma İhtiyacı Haftada bir kaç kez fırçalamak gerekir
Traş ve Banyo Traş ihtiyacı yoktur. Gerektiğinde kuru şampuan uygulanabilir veya banyo yaptırılabilir
Tüy Dökümü Orta derecede tüy döker
Taşıdığı Renkler Beyaz

Irk Özellikleri
Kişilik Dominant, Zeki, Oyuncu, Korkusuz, Cesur, Ailesine Sadık
Kötü Huyları Uyarıldığında agresifleşebilir
Yetenekli Olduğu Görevler Bekçilik, Avcılık, Koruma, Arama ve Kurtarma, Polis, Asker, İş köpeği
Yaşadığı iklim Ilıman İklim
En uygun yaşam alanı Bahçeli Ev
Yatkın Olduğu Hastalıklar Sağırlık, Deri problemleri, Kalça çıkığı görülebilmekle birlikte genel olarak sağlıklı bir ırktır
Yaşam Süresi 11-13 yıl

Diğerleri
Irk grubu -
Diğer İsimleri Argentinian Mastiff, Argentine Dogo
Bağlı Olduğu klüp FCI, NKC, OREBA, APRI
Kökeni Arjantin
Administrator
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Kas. 06, 2007 8:11 pm

sağol eline sağlık
Misafir
Misafir

MesajKonu: Irk standartındaki dogolar   dogo argentino ırk standartları EmptyC.tesi Kas. 10, 2007 8:59 pm

dogo argentino ırk standartları Thumb_225707325
Misafir
Misafir

MesajKonu: World Winner 2006   dogo argentino ırk standartları EmptyC.tesi Kas. 10, 2007 9:03 pm

dogo argentino ırk standartları Thumb_444689856
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyC.tesi Kas. 10, 2007 9:04 pm

dogo argentino ırk standartları Thumb_168069162
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyC.tesi Kas. 10, 2007 9:04 pm

dogo argentino ırk standartları Thumb_115894006

Yarışmalara katılacak veya istenen özelliklerin bulunduğu bir hayvanda ;
Uzuvlarının vicuda olan oranı kas yapısının iskeleti tam olarak sarması,yandan bakıldığında 2 ayak gözükmesi,iskelet yapısının dıştan bakıldığında bir anormal görüntüye sahip olmaması istenir vs. gibi (özel zootekni)
Fotolardada gözüktüğü gibi bu şartların bulunduğu hayvanların görünüşündeki asalet sanırım dikkatinizden kaçmamıştır Cool

Saygılar...

En son tarafından C.tesi Kas. 10, 2007 9:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Administrator
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyC.tesi Kas. 10, 2007 9:19 pm

Çok sağ olun arkadaşlar teşekkür ederiz çalışmalarınızı bekleriz.
rapisyenstyle

rapisyenstyle

Location : Neden Birbirimizi Öldürüyoruz Ki Biraz Beklesek Zaten Kendiliğimizden Öleceğiz

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Kas. 30, 2007 11:03 pm

emeğine sağlık teşekkürler
saliholmez

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPerş. Ocak 17, 2008 2:19 pm

dogo argentino ırk standartları 5316ea95_20

arkadaşlar bu dogoyu almak istiyorum ama fikirlerinize ihtiyacım var, sizce nasıl?
soldiereye

soldiereye

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyCuma Ocak 18, 2008 4:53 am

saliholmez demiş ki:
dogo argentino ırk standartları 5316ea95_20

arkadaşlar bu dogoyu almak istiyorum ama fikirlerinize ihtiyacım var, sizce nasıl?

Salih bence alıcaksan yavru al 2aylık falan ama buyuk alıcam diyorsanda bu resimdekini alma derim bana cok tuaf geldi acıkcası safkan olma olasılığı az gibi
tuti

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPaz Ocak 20, 2008 9:26 pm

Walla Salih arkadasım benimde kuskularım var bu gönderdiğin resimdeki köpek icin. Anne babasını CANLI gör bakalım ne göstercekler
Ercin

Ercin

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Mart 04, 2008 12:06 am

bu köpek %80-%90 kırma.. bence alma adam kırma aldıgı orendiği için satıo olabilir...malesef kırma die bole köpekleri verenler var...kırmada olsa o bir köpek ve senn sevgi şefkatini istior ne olucak baksan sanki...ama anlamiolar bazı KASKAFALAR.... sadece bence alma diorum o kdar dogo gördüm resimde gerçekte bölesini görmedim....
alikaya

Location : Çok Bıkarsan Hayattan 1 Mezarlığa Git Ölüler İyi Bilir Yaşamak Güzeldir

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyC.tesi Mart 08, 2008 8:43 am

Arkadaşım bence bu köpek %100 kırma çünkü yüzünde bir dogo ifadesi yok bu köpeği alrsan onu bir dogo olarak görme ama ille alcam diyosan alabilirsin No
kobeshaq

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPaz Haz. 08, 2008 12:39 am

gözleri dogoya benzemiyor.
lineup

MesajKonu: slm   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Ara. 02, 2008 11:50 am

selam arkadaşlar
ben yaklaşık 5 senedir dogo besliyorum 1 erkek 1 dişi var vede yavruları
artık o kadar içli dışlı oldum ki dogolarla ve bir çok kopeğide besledim

salih kardeşim bu resimdeki kopek dikkatli bakarsan husky ile kırılmış bir dogo
illakide köpek bakıcam diyorsan al besle köpek sevgisi ayrı bişi yok dogo istiyorum diyosan bu dogo değil
hayal kırıklığına uğrama
dogosss

dogosss

Puanlar : 40

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPtsi Nis. 06, 2009 10:12 pm

harbi dogo arıyorsanız iletişime geçin doğuma 1 aydan az bir süre kaldı siparişler başlamıştır bortecine_o@hotmail.com'adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. ( boretcine ve o arasında alt tre vardır.)

En son dogosss tarafından Ptsi Ağus. 31, 2009 2:59 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
DOGINNKENNEL

Puanlar : 159

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPaz Ağus. 30, 2009 11:55 pm

harbi dogo diye reklamıda ilk kez duydum Smile , avatarındaki baba ise breeder kalite bir köpek , pigmentasyon sorunu var..
dogosss

dogosss

Puanlar : 40

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 9:53 am

reklamı kulağına bağırmadım bu bakımdan duyamazsın okursun:) sonra ben senin (breeder)in değilim ama birader diyebilirsin! avatarımdaki köpek senin kilerin yanında harbi kalır şüphen olmasın senin dişinin adı neydi şu sırbistan scr limi neydi sorun ararsan onda fazla fazla war geçen bi forumda gene senin nick inde biri weya sendin kahwe rengi paftalı yawruyu itelemeye çalışıodun yok standart falan fcı da bile warmışda mawal okuyosun şimdi war diye standartlarda dogo kabul edilmesi gereken hususları görmemezliktenmi gelsin millet nasıl bir düşünce bu adam yazmış pafta olmaz diye iki seçenek arasında kalırsanız paftasız olanı alınız herif bunu yazmış ama sen weya kimse o nickle o yazıyı yazan yok efendim KAHVERENGİ bide paftalı yavruyu alani yaza çize vermeye çalışıosun helal olsun . hee bu arada benim köpeklerim hakkında varsa kafana takılan şeyler buyur gel misafirim ol yanında şarlo'nuda getir bakalım her kezin bi vitrin köpeği vardır bakarsın sanada bi yavru weririm Smile paftasız tüyleri senin dişininkinden biraz daha kısa,gözleri senin erkeğinkinden daha ufak we kirpiği bile beyaz beklerim:) sen anladın onu...

En son dogosss tarafından Ptsi Ağus. 31, 2009 12:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gokce

gokce

Puanlar : 5

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 11:04 am

çok bilir kişi olarak bir başkasının dostunu (köpeğini) en ufak ayrıntılarına kadar didikleyeceğinize dönüp sizinkilerdeki kusurlarıda başkalarının reklam edebileceğini bir düşünseniz keşke.dogoss un burnuna gelene kadar sizde neler var neler doginkennel başarasız doğumları ne yapıyorsunuz acaba? aa bu yavrunun burnu şöyle oldu bununda paftası var geriye kaldı bilmem kaç yavru e bunlardan para kazanırız deyipte diğerlerini ne yapıyosunuz onlarıda allayıp pullayıp satıyomusunuz yoksa başınıza tac mı ediyosunuz yoksa onları yok sayıp aa hanimiş hanimiş bizim hiçbir batınımızda sorun yokki yokkiii mi diyosunuz allah aşkına!
DOGINNKENNEL

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Eyl. 08, 2009 8:07 pm

Hehehehe , karıştıyorsunuz galiba arkadaşlar ?
Hangi kahverengi paftalı yavruymuş????
Hangi doğumdaki kötü yavrudan bahsediyorsunuz????

Şu pafta muhabbetindeki linki yollarsan bende okumak isterim ,
Bu sırada gökçe sen yakından tanıyorsun galiba beni ki elimdeki yavrular hakkında buraya gelip giden biri gibi konuşuyorsun , Hatalı yavru çıktığınıda nerenden uyduruyorsun o kısmı hiç anlamadım ...
Admin
Admin
Admin
Admin

Puanlar : 118

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Eyl. 08, 2009 8:33 pm

dogosss demiş ki:
reklamı kulağına bağırmadım bu bakımdan duyamazsın okursun:) sonra ben senin (breeder)in değilim ama birader diyebilirsin! avatarımdaki köpek senin kilerin yanında harbi kalır şüphen olmasın senin dişinin adı neydi şu sırbistan scr limi neydi sorun ararsan onda fazla fazla war geçen bi forumda gene senin nick inde biri weya sendin kahwe rengi paftalı yawruyu itelemeye çalışıodun yok standart falan fcı da bile warmışda mawal okuyosun şimdi war diye standartlarda dogo kabul edilmesi gereken hususları görmemezliktenmi gelsin millet nasıl bir düşünce bu adam yazmış pafta olmaz diye iki seçenek arasında kalırsanız paftasız olanı alınız herif bunu yazmış ama sen weya kimse o nickle o yazıyı yazan yok efendim KAHVERENGİ bide paftalı yavruyu alani yaza çize vermeye çalışıosun helal olsun . hee bu arada benim köpeklerim hakkında varsa kafana takılan şeyler buyur gel misafirim ol yanında şarlo'nuda getir bakalım her kezin bi vitrin köpeği vardır bakarsın sanada bi yavru weririm Smile paftasız tüyleri senin dişininkinden biraz daha kısa,gözleri senin erkeğinkinden daha ufak we kirpiği bile beyaz beklerim:) sen anladın onu...
Arkadaşlar,fikir ayrılıkları elbette olacaktır,ama fikirlerimizi belirtirken lütfen seviyeli bir şekilde belirtelim; ayrıca o bahsettiğiniz tartışmanın kapanış mesajını okuduysanız,orada dogodaki paftanın rengine dair gayet yeterli bilgiler ayrıntıları ve LİNKleri ile verilmişti ve o tartışma kapanmıştı bunu burada yeniden açmanın gereği yok,ikinci bir husus "her kezin bi vitrin köpeği vardır bakarsın sanada bi yavru weririm Smile paftasız" cümlesinde pafta sanki bir kusurmuş gibi bahsetmişsiniz oysa pafta bir kusur değil ırk standartının bir parçasıdır,ha evet bir yarışmada iki köpek aynı puanı almış ve biri paftalı diğeri paftasız ise paftasız olan birinci seçilir bu doğrudur.Bu platformda herkes köpeklerini tanıtabilir ve fotoğraflarını koyabilir ve bunu yaptığında gelebilecek beğeni masajlarına olduğu kadar eleştiilere de açık olmalıdır.Lütfen tartışmayı daha fazla uzatmayalım halep ordaysa arşın burada hepiniz köpeklerinizin fotoğrafını koyar ve arkadaşlarımızın görüşlerini kabul edersiniz ve bu olay seviyeli ir şekilde sonuçlanır.Gelelim Gökçe arkadaşımızın sorusuna elbette her breeder her karında illa da show kalite yavru çıkmayacaktır iyi secereli bir çiftin breeding'in de pet kalite yvru çıkma olasılığı azdır ya breeder veyahut show kalite çıkacaktır ki amaç u olduğu için secerelendirme sayesinde selektif bir üretim yapılmaktadır.Çıkan yavrular da kalitesine göre fiyatlandırılıp sahiplendirilir,bu dünyanın her yerinde böyledir,yabancı kennellerin sitelerinde de yavrular kalitesine göre fiyatlandırılır.Tüm breeder arkadaşlar da bu şekilde yaparlarsa bu sorun çözülür.Lütfen az önce de dediğim gibi konuyu saygı ve sevgi çerçevesinde tarışalım aksi halde konu kilitlenecektir.
https://dogoargentino.yetkin-forum.com
DOGINNKENNEL

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Eyl. 08, 2009 10:26 pm

Tabi ki dediklerinize katılıyorum admin bey/hanım...
Sizin köpeklerinize ben 4 köpeğimi ekledim 3 dişi 1 erkek...
Admin
Admin
Admin
Admin

Puanlar : 118

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptySalı Eyl. 08, 2009 10:36 pm

DOGINNKENNEL demiş ki:
Tabi ki dediklerinize katılıyorum admin bey/hanım...
Sizin köpeklerinize ben 4 köpeğimi ekledim 3 dişi 1 erkek...
Teşekkürler,inşallah aynı duyarlılığı diğer arkadaşlarımız da gösterir ve bu konu da diğer üye arkadaşlarımızın yorumlarıyla bir sonuca varır.Çünkü bu konuda önemli olan subjektif değil,objektif yaklaşım ve görüşlerdir.Saygılar...
https://dogoargentino.yetkin-forum.com
gokce

gokce

Puanlar : 5

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyÇarş. Eyl. 09, 2009 10:34 am

admin bey/hanım cevapladığınız için sağ olunda ben şuna inanmıyorum burdaki hiçbir üretimci görünürde bariz bir hatası olmayan dogo yavrusunu asla hakettiği fiyata satmaz lütfen biraz gerçekçi olalım kocamaan bi lekesi olur tüyde sırtında falan bunuda bilen bi alıcı çıkar ama bak bunun bu hatası var şu fiyata ver alalım demedikçe hatalı ya da daha az başarılı olan dogoların fiyatlarıyla iyilerin fiyatları hep aynıdır.ki benim esas kafamı kurcalayan şudur ki üretimi yasaklanmış olan bu ırkın ki elinizde tutuyorsanız dahi kısırlaştırılması gerekir nasıl oluyorda yerli üretimler (secereli anne-babalar şuanda bile doğurduklarında)yavrular hala secereli oluyor bu nasıl bir çelişki hem kanun var hem yok :S bunu doginkennel a yöneltmiyorum genel soruyorum gerçekten merak ettiğimden.yasak olan bir şeyi yapıp abi bak atasıda bu biz çatııır çatııır üretip satıyoruz hatta aaa ne sevimlii şey baba baba bunu istiyorum diyenede veriyoruz sonra aldıkları yavru golden cıkmayınca bu köpeklere ne oluyor?madem yurt dışından örnek verildi orda veteriner seçiyor alacağınız köpeğin size en uygununu ..yani bu kadar kuralsızlık samimiyetsizlik arasında biz on numara iş yapıyoruz demesin kimse..ha bu mesajımda da direk şahsa söylenmiş hiçbir şey yok ancak üzülüyorum sadece şu güzelim ırk yasaklandı ya..yasaklanmasında köpekleri dövüştüren kötüye kullananlar kadar inanın satıcılarında suçu var..hepsi bu ve tekrar idda ediyorum bir doğumda bir tane bile olsa az başarılı doğum olan yavru çıkabilir ama anne baba harika ya o yavrudan da aynı performans beklenir millete show yapılır benim ülkemde ve aynı para alınır.
Umarım üretimi yapan arkadaşlarda admin bey/hanım ın dediği gibi yavruları hak ettikleri fiyatlrla sunarlar 'yasak içerisinde'Smile

Saygılar..
DOGINNKENNEL

MesajKonu: Geri: dogo argentino ırk standartları   dogo argentino ırk standartları EmptyÇarş. Eyl. 09, 2009 10:58 am

gokce demiş ki:
admin bey/hanım cevapladığınız için sağ olunda ben şuna inanmıyorum burdaki hiçbir üretimci görünürde bariz bir hatası olmayan dogo yavrusunu asla hakettiği fiyata satmaz lütfen biraz gerçekçi olalım kocamaan bi lekesi olur tüyde sırtında falan bunuda bilen bi alıcı çıkar ama bak bunun bu hatası var şu fiyata ver alalım demedikçe hatalı ya da daha az başarılı olan dogoların fiyatlarıyla iyilerin fiyatları hep aynıdır.ki benim esas kafamı kurcalayan şudur ki üretimi yasaklanmış olan bu ırkın ki elinizde tutuyorsanız dahi kısırlaştırılması gerekir nasıl oluyorda yerli üretimler (secereli anne-babalar şuanda bile doğurduklarında)yavrular hala secereli oluyor bu nasıl bir çelişki hem kanun var hem yok :S bunu doginkennel a yöneltmiyorum genel soruyorum gerçekten merak ettiğimden.yasak olan bir şeyi yapıp abi bak atasıda bu biz çatııır çatııır üretip satıyoruz hatta aaa ne sevimlii şey baba baba bunu istiyorum diyenede veriyoruz sonra aldıkları yavru golden cıkmayınca bu köpeklere ne oluyor?madem yurt dışından örnek verildi orda veteriner seçiyor alacağınız köpeğin size en uygununu ..yani bu kadar kuralsızlık samimiyetsizlik arasında biz on numara iş yapıyoruz demesin kimse..ha bu mesajımda da direk şahsa söylenmiş hiçbir şey yok ancak üzülüyorum sadece şu güzelim ırk yasaklandı ya..yasaklanmasında köpekleri dövüştüren kötüye kullananlar kadar inanın satıcılarında suçu var..hepsi bu ve tekrar idda ediyorum bir doğumda bir tane bile olsa az başarılı doğum olan yavru çıkabilir ama anne baba harika ya o yavrudan da aynı performans beklenir millete show yapılır benim ülkemde ve aynı para alınır.
Umarım üretimi yapan arkadaşlarda admin bey/hanım ın dediği gibi yavruları hak ettikleri fiyatlrla sunarlar 'yasak içerisinde'Smile

Saygılar..

Söylemine bizde katılıyoruz , Fakat beni tanımadan , ben le tanışmadan gelip yerimde görmeden , benim hangi meslekte ve ne iş yaptığımı bilmeden , ilk yazdığın yazıdaki hakaretlerine anlam çıkaramıyorum.Benim " harbi dogo " lafına yazmamın nedenide buydu , harbilikle safkanlıkla süt beyazlıkla tanımlanan bir ırk değildir dogo argentino , bu ırkın standartı , tipi bellidir.

***Tabiki de yavrular secereli olmuyor , fakat güzel secereye sahip bir anne babadan yani secere devamı için ömrü boyunca yılda 3 yerel yada yılda 1 uluslararası yarışmadan excelent alması gereken bir anne babadan alınacak bir yavru, bu ırkta ekspert olmayan ve bu ırkı seven kişilerin madur olmaması için iyi bir seçimdir. // Şuan Tr de sadece secere adı geçiyor , bir müddetten sonra iş secerenin içini okumaya geldiğinde ırksal kalite otomatik olarak artacaktır , isteğimizde budur...

Bu sırada köpeklerime bakmamışsın bakma sayısından belli Very Happy

Saygılar...
Vet. Hek. Arda YÜCEBAŞ

dogo argentino ırk standartları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Dogo Argentino Domuz Testi (Kore Dogo Club)
» Argentino Dogo
» Argentino Dogo
» dogo argentino